KING OF CRABS BUTTERFLY EFFECT

5 smieklīgi stāsti par Maratu Safinu, pēc kuriem mēs viņu atceramies

Pēc svētdienas US Open fināla noskatīšanās starp Daniilu Medvedevu un Rafaelu Nadalu ir vismaz divi fakti, kurus nevar noliegt: Medvedevs ir neticami daudzsološs spēlētājs, un Marats Safins ir ļoti neaizmirstams komentētājs. Pivasik, atvainojiet, podrezulka, kurš gan cits varēja dzirdēt šādus vārdus tiešraidē pirmajā kanālā, ja ne Safins?

Maratam visas karjeras laikā bija izcila humora izjūta, kas gadu gaitā nekur nav pazudusi. Bez klišejām, garlaicības, tikai viegls, jautrs stāstījums no bijušās pasaules pirmās raketes. Safins lieliski izlasa spēli un skaidri izskaidro skatītājiem tās smalkumus. Viņš arī konsultēja TV šovus, apsprieda līdzjutējus un jokoja par Nadala matu izkrišanu. Šeit ir daži viņa komentāru citāti:

• Ak, pivasik!
  • Hmm, es to labi izvēlējos! Bravo!
  • Nāk karsts ūdens.
  • Nadals ļoti labi spēlē futbolu. Viņš varētu būt labākais Spartakā vai Zenit.
  • Viņa acis ir gatavas uzvarai. Viņš nojauš, ka smaržo pēc cepta.
  • Es ceru, ka es labi izskaidroju. Ja nē, atvainojiet.
  • '- Nāc, pasniedz šķībi. Piešķiriet tam slīpumu. '
  • Ja Nadals zaudē, var teikt, ka viņš ir oficiāli novecojis.
  • Nadals arī ir nervozs. Paskaties, viņam jau mati krīt.

Nadala nervozē, zaudējot matus. Ak, pivasik. Safins ir gada komentētājs!

Marats Safins ASV atklātā fināla tiešraidē paveica kaut ko neiedomājamu. Fani ir sajūsmā un vēlas vairāk.

Kopumā Safins, kā vienmēr, ir viņa repertuārā. Mēs nolēmām atgādināt vēl 5 iemeslus, kāpēc tenisa fani viņu joprojām atceras ar entuziasmu kā spēlētāju.

Safins neskopojās ar raketēm

Marats nekad nebija kautrējies no emocijām, un, ja viņš dusmojās, raketes to parasti dabūja. Pat ar 8 minūtēm nepietiek, lai parādītu visus gadījumus, kad Safins uzsāka dusmas inventārā. Un Marats varēja sirsnīgi zvērēt tieši laukumā. Lūpas lasītājiem noteikti būs šausmas, ja viņi skatīsies viņa emocionālo uzliesmojumu ierakstus.

Vienmēr stāv uz vietas

Dialogs starp Maratu Safinu un tiesnesi Paskālu Mariju Safina spēles laikā uz visiem laikiem ir palicis pasaules tenisa vēsturē - Rodiks 2007. gada Austrālijas atklātajā čempionātā.Pēc trešā seta sāka līt, tāpēc mačs bija jāpārtrauc, lai atvērtu jumtu un sakārtotu laukumu. Kad visas problēmas bija novērstas, Marats kādu laiku atteicās turpināt tikšanos, norādot Paskālam, ka tiesa vēl nav sausa. Par to tenisists saņēma brīdinājumu.

Tiklīdz pirmā spēle beidzās, Safins atkal sāka kārtot lietas ar tiesnesi. Ar rezultātu 1: 1 * (40:40) ceturtajā setā Paskāls pēc servēšanas pieņēma nepareizu lēmumu, uzskatot, ka bumba ir ārpus laukuma robežas. Pēc video atkārtojuma noskatīšanās punkts bija jāskaita, un pie nākamās serves Safins uzvarēja spēli. Pārtraukumā viņšatkal uzsāka sarunu ar šķīrējtiesnesi par viņa lēmumu negodīgumu un savu bezspēcību tiesnešu priekšā. Toreiz izskanēja leģendārā Marata frāze:

Bez liekas pieticības

2004. gadā Parīzē Roland Garros turnīrā Safins 1/32 finālā tikās ar spāni Feliksu Mantillu. Marats uzvarēja ar rezultātu 3: 2, un mačs palika atmiņā ar neparastu triku, ar kuru mūsu tenisists pēc ilga un grūta rallija svinēja precīzu metienu. Safins lieliski nospēlēja pie tīkla, izraujot visgrūtāk saīsināto bumbu, pēc kuras viņš svinību laikā nolaida šortus.

Marata sāncensis acīmredzami negaidīja šādu notikumu pavērsienu.

Tiesnesis izteica Maratam brīdinājumu, un tā kā tas bija kļuva par otro mačā (pirmais - par salauztu raketi), tiesnesis piesprieda Safinam vienu punktu.

Pēc karjeras beigām pats tenisists atsauca atmiņā šo epizodi: Mums ir jāizklaidē, mēs cenšamies padarīt to jautru. Laukumā plēstu dupsi, stadions ir pilns. Es domāju, ka mēs paveicām lielisku darbu. Četras stundas lieliska tenisa. Bet vai šī incidenta dēļ ATP cilvēki izturējās pret mani šādi? Vai jūs domājat, ka tas ir taisnīgi? Vai jūs domājat, ka tas ir patiešām taisnīgi? Šie cilvēki dara visu iespējamo, lai pārtrauktu spēlēt tenisu. Jūs to nevarat izdarīt, jūs nevarat to izdarīt, jūs nevarat runāt, kad vēlaties runāt. Daudzas lietas nav atļautas. Es nevēlos iedziļināties detaļās. Tas ir vienkārši smieklīgi. Man ir sāpīgi to apskatīt. Un katru gadu tas kļūst arvien sliktāk.

Paliek džentlmenis jebkurā situācijā

Kad Safins neveiksmīgi pieņēma slovāka Dominika Hrbata servi 2009. gada Hopmana kausā Pērtā. Bumba atsitās pret viņa raketi un skāra tiesneša palīgu - vecāku sievieti, kura sēdēja pie tīkla. Marats tūlīt pieskrēja pie viņas un noskūpstīja, kas priecēja publiku. Tajā dienā viņš atkal visiem parādīja, ka viņš, iespējams, ir visdzīvākais un jūtīgākais sava laika tenisists.

Nebaidās runāt par personīgo

Ne katrs sportists varēs atzīt, ka viņam nepatīk sportu vai ka viņš vairs nav sagādājis viņam prieku. Visbiežāk intervijās ar sportistiem dzirdam kaut ko līdzīgu: Sports ir mana dzīve, un tā ir pirmā. Safins piekukuļoja līdzjutējus ar savu atklātību un drosmi spriedumos, kā arī labprāt atgādināja, ka teniss ir tikai spēle.

Kad es uzvarēju otrajā Ķiverē, man no pleciem nokrita kalns. Es jau domāju, ka palikšu tas puisis, kurš nejauši uzlika vienu ķiveri ar nodokli un neko citu nepanāca. Es atceros, kā sēdēju ģērbtuvē un domāju: Kungs, paldies. Paldies. ES to izdarīju. Tā vietā, lai baudītu tenisu, es mokījos. Un es nevēlos, lai arī citi cieš, jo šī ir spēle - Safins par uzvaru Austrālijas atklātajā čempionātā 2005. gadā.

Marats Safins ir viena no spilgtākajām personībām ne tikai krievu, bet arī pasaules tenisā ... Viņa spēli atceras un mīl dažādās pasaules malās, un pusfināls Federers - Safins 2005. gada Austrālijas atklātajā čempionātā, kas ilga 4 stundas 28 minūtes un beidzās ar mūsu tenisistes uzvaru piecos setos, tiek uzskatīts par vienu no labākajiem mačiem turnīra vēsturē.